MAGHREBMAGAZINE
Marokko en Marokkaanse zaken
- Amusement
- Carriere
- Economie
- Film
- Geloof
- Gezondheid
- Internet
- Justitie
- Kunst
- Literatuur
- Maatschappij
- Marokko
- Media
- Muziek
- Overheid
- Politiek
- Sport
- Toerisme
- TV
Hof: neerschieten Arib was noodweer
De politieman die in augustus 2003 een 33-jarige man doodschoot op het Mercatorplein in Amsterdam handelde uit noodweer. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam vrijdag bepaald. De familie van de neergeschoten Marokkaan Driss Arib had een klacht ingediend bij het hof, omdat het Openbaar Ministerie (OM) had besloten de agent niet te vervolgen.
De agent schoot Arib in een smal gedeelte van een afhaalrestaurant op het Mercatorplein dood nadat deze met een mes op hem was afgekomen. De politieman zou geen tijd hebben gehad om weg te lopen of andere geweldsmiddelen te gebruiken. De dood van Arib zorgde voor veel onrust in Amsterdam-West. Zo liep een demonstratie op het Mercatorplein tegen het optreden van de agent uit op een chaos. Marokkaanse jongeren vernielden tientallen ruiten en auto’s en verschillende journalisten werden gemolesteerd.
Het hof heeft geconcludeerd dat de politieman niet anders kon reageren dan door te schieten. Hij heeft volgens het hof gehandeld uit noodweer. Tegen de beslissing van het hof is geen beroep mogelijk.
Maghreb Magazine is een Marokkaanse nieuwssite die actuele onderwerpen over Marokko, Marokkanen en andere Marokkaanse zaken bij elkaar brengt.
Maghreb Magazine is proudly powered by Etnomedia | Entries (RSS) | Comments (RSS).
Plaats je reactie