MAGHREBMAGAZINE
Marokko en Marokkaanse zaken
- Amusement
- Carriere
- Economie
- Film
- Geloof
- Gezondheid
- Internet
- Justitie
- Kunst
- Literatuur
- Maatschappij
- Marokko
- Media
- Muziek
- Overheid
- Politiek
- Sport
- Toerisme
- TV
Provincie Midelt levert 31% van Marokkaanse appelproductie
In de Marokkaanse provincie Midelt wordt jaarlijks ongeveer 190.000 ton appelen geteeld. Dit is 31% van de nationale appelproductie. Midelt beschikt over 7.456 ha aan appelgaarden. De gemiddelde opbrengst is 25 t/ha. Dat blijkt uit cijfers van het DRA (Direction régionale de l’agriculture), meldt AGF.nl.
Volgens het DRA heeft de provincie afgelopen jaren belangrijke ontwikkelingen ondergaan dankzij privé initiatieven. Deze werden gesteund door de overheid in het kader van het FDA (Fonds de Développement agricole) en het Plan Maroc Vert.
De minister van landbouw en visserij, Aziz Akhannouch, heeft een bezoek gebracht aan verschillende landbouwprojecten in de jonge provincie. Volgens hem beschikt Midelt over een hoge landbouwcapaciteit en is het een provincie bij uitstek voor de appelteelt. (Bron/ lees verder: AGF.nl)
Maghreb Magazine is een Marokkaanse nieuwssite die actuele onderwerpen over Marokko, Marokkanen en andere Marokkaanse zaken bij elkaar brengt.
Maghreb Magazine is proudly powered by Etnomedia | Entries (RSS) | Comments (RSS).
Plaats je reactie