MAGHREBMAGAZINE
Marokko en Marokkaanse zaken
- Amusement
- Carriere
- Economie
- Film
- Geloof
- Gezondheid
- Internet
- Justitie
- Kunst
- Literatuur
- Maatschappij
- Marokko
- Media
- Muziek
- Overheid
- Politiek
- Sport
- Toerisme
- TV
Gezamenlijk begin van de Ramadan
De Telegraaf meldt dat enkele voornamelijk Marokkaanse organisaties het initiatief hebben genomen om alle moslims in Nederland op één lijn te krijgen wat de begindatum van de ramadan betreft. Voor de “overgrote meerderheid” van de bijna een miljoen moslims in Nederland begint woensdag de vastenmaand Ramadan. Dat heeft voorzitter A. Tonca van het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) maandag gezegd. De meeste moslims van Turkse afkomst volgen uitsluitend de astronomische berekeningen.
Veel Marokkaanse moslims wachten op de eerste melding uit de islamitische wereld dat de nieuwe maan met het blote oog is waargenomen. Sommige Marokkanen en de meeste Surinaamse moslims houden vast aan waarneming met het blote oog in Nederland. In samenwerking met de Europese Raad voor Fatwa hebben Marokkaanse organisaties nu afgekondigd dat de nieuwe maan dinsdag zal worden waargenomen dat de vastenmaand dus woensdag begint. “Voor de saamhorigheid die bij de ramadan hoort en ter wille van de samenleving is het van belang dit uitgangspunt samen te hanteren”, stellen zij in de Telegraaf.
Er zijn 3 reacties
Plaats je reactie
Maghreb Magazine is een Marokkaanse nieuwssite die actuele onderwerpen over Marokko, Marokkanen en andere Marokkaanse zaken bij elkaar brengt.
Maghreb Magazine is proudly powered by Etnomedia | Entries (RSS) | Comments (RSS).
03 oktober 2005 om 09:13 uur.
Een Ramadan Moebarak toegewenst aan alle broeders en zusters
04 oktober 2005 om 12:53 uur.
De beslissing om woensdag te beginnen met de ramadan is overruled door het daadwerkelijk zien van de nieuwe maan. Dus de ramadan begint dinsdag want je kan niet tegen de regels ingaan.
Op deze site staat het ook vermeld:
http://www.fatwa-online.com/news/0051003.htm
Ramadan moebarak voor iedereen!
04 oktober 2005 om 10:09 uur.
ramandan moubarak toegwenst aan alle broeders en zusters!!
thalla en maak er wat moois van deze maand